11.12.2016 - STOP żywym prezentom na Święta

STOP ŻYWYM PREZENTOM NA ŚWIĘTA !!!!!!!!!
Pamiętaj zwierzęta czują strach, ból, głód, zimno, samotność, pragnienie tak jak Ty

USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r.o ochronie zwierząt
Rozdział 1 Przepisy ogólne

Art.1.1.Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

--------------------------------------------------------------------------
ZWIERZE, TO NIE PREZENT POD CHOINKĘ !!!!!!!!!!!!!!
....czytaj TVN 24
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zywy-prezent-na-swieta-zwierzeta-trafiaja-do-schronisk,500497.html

...Bardzo często po świętach w schroniskach przybywa zwierząt. Dlatego mądre schroniska mają taki zwyczaj, że przed świętami nie wydają zwierząt w ogóle. Żadnych.
Dla zwierzaka wejście do domu jest ogromnym stresem. Powinniśmy zapewnić mu spokój, po to, żeby wszedł w nasz dom bezkolizyjnie. A czas świąt temu nie sprzyja.
Moda na dawanie dzieciom zwierzaków jako prezentów - To nie jest dobry pomysł!
Dziecko powinno dostawać pluszowe zabawki.
Żywe zwierzę powinno być pod opieką dorosłych.
Oczywiście cudownie, jeśli dzieci wychowują się ze zwierzętami, jeśli towarzyszą rodzicom w opiece nad psem czy kotem, bo to uczy odpowiedzialności. Ale jeżeli mały człowiek dostaje zwierzę pod choinkę, to razem z tym prezentem dostaje ogromną odpowiedzialność. Często za dużą, której nie jest w stanie udźwignąć.
Prezenty trafiają do schronisk...
Bardzo często po świętach w schroniskach jest więcej zwierząt. - Dlatego mądre schroniska mają taki zwyczaj, że od przed świętami aż do (czasu) po Nowym Roku nie wydają zwierząt w ogóle. Żadnych. Po to, żeby nie można było zrobić żywego prezentu i zaskoczyć na przykład ciocię Krysię, dając jej kundelka, bo jej syn wyjechał i ona czuje się samotna. Mimo to moda na żywe prezenty jest z roku na rok jest coraz większa - zaznacza Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca.

artykuł pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/MalborkiokoliceZwierzeta/